Çık Dışarıya Oynayalımmm!

11 Kas 2019 / Yazar : DOÇ.DR. MEHMET İNAN
Çık Dışarıya Oynayalımmm!

Zilin ilk tınıları kulağa gelir gelmez çocuklar, sıralarından ok gibi fırlarlar. Bu fırlayış, sıra arkadaşını geçmek için olabilir, bahçedeki oyun aracını kapmak için olabilir, kurgulanacak bir oyunda “dışarıda kalmamak" için olabilir, oyun oynayacak alanı “kapmak” için olabilir. Okullardaki zilin melodisi ne kadar değişirse değişsin, teneffüs zili çaldığında çocukları sınıfta tutabilen beri gelsin!...

SEVGİ EĞİTİMİ

01 Kas 2016 / Yazar : DOÇ.DR. MEHMET İNAN
SEVGİ EĞİTİMİ

Sihirli bir kelime “sevgi”.. Nice kilitleri açabilecek kadar güçlü ve etkili.. Canlı ve cansız varlıklarda bile etkisi görülebilen sevgi.. Duygu durumunun pozitif hali.. O kadar çok sevgi tanımlaması var ki; Allah sevgisi, insan sevgisi, hayvan sevgisi, ağaç sevgisi, doğa sevgisi, okul sevgisi, kitap sevgisi, deniz sevgisi, dağ sevgisi, araba sevgisi, balık sevgisi, kalem sevgisi, defter sevgisi, okul sevgisi, patron sevgisi vs.. saymakla bitmez.. Her sevginin önüne bir kelime koysanız tuhaf kaçmaz..

Bana keşke biraz cesaret versen!

01 Kas 2014 / Yazar : DOÇ.DR. MEHMET İNAN
Bana keşke biraz cesaret versen!

“Öğrenme çevresinde, öğretimin niteliğini arttıran en önemli öğelerin başında hiç kuşkusuz “dönütler”, “düzeltmeler”, “ipuçları” ve “pekiştireçler” gelir. Öğretmenin elindeki dönütler, düzeltmeler, ipuçları ve pekiştireçler neşter gibidir. Etkili kullanıldığında muhteşem bir ameliyat yapmış operatör doktor gibi işlev görür.” Cevabını biliyordu.. Hatta cevaplara başka yollardan ulaşmanın yollarını da biliyordu.. İçinden sıcak bir hava yükseldi, nefesi sıklaştı, kalbi güm güm güm diye atmaya başladı..

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

Burada yapmış olduğunuz üyelik web sayfası üyeliği olup lütfen dernek üyeliği için Dernek Üyelik Sayfamızı ziyaret ediniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM

YUKARI