SOSYAL- DUYGUSAL ÖGRENME

05 Kas 2020 / Yazar : Erkin Ateş
SOSYAL- DUYGUSAL ÖGRENME

Sosyal ve duygusal öğrenme (SDÖ) günümüz gençliğinin eğitiminin önemli bir unsuru haline gelmiştir. Ülke genelinde okul bölgelerinde, SDÖ artık sadece bir sınıf dersi değil, sınıflar, okullar, topluluklar ve aile birimlerinde eşgüdümlü bir yaklaşım içeren sistem çapında bir çerçevedir.

Covid_19, Fiziksel Aktivite ve Beden Eğitimi Sorunu (V)*

İnsan her yaşta öğrenen bir varlıktır. Atasözlerimiz bunu “öğrenmenin yaşı yoktur” sözü ile vurgular. Programlar, öğretenler, sistemler ne kadar çok istese de öğrenme, insanın kendisinin gerçekleştirdiği bir olaydır. Bu yönden bakılınca insanın öğrenme performansı, sevdiği şeyleri, sevdiği kişilerle ve sevdiği ortamlarda en yüksek değere ulaşmaktadır. Bazı tutum ve davranışlar yaşamsal da olsa öğrenen tarafından yeterince ilginç ya da önemli görülmezse kolay öğrenilemezler.

COVID-19 Sonrası Beden Eğitiminin Geleceği

Dünyanın karşı karşıya kaldığı bu olağan dışı zamanı okullarımız ve öğrencilerimizden uzak geçirmenin birçoğumuz için üzüntü verici olduğunu söylemek güç değil.

Pandemik Eğitim

05 Haz 2020 / Yazar :
Pandemik Eğitim

Eğitim kurumlarının, eğitim öğretimi bütüncül bir yaklaşımla, uzaktan eğitim olarak gerçekleştirmesi haksız bir beklentidir ve mümkün de değildir.

COVID-19 sonrası Beden Eğitimi

04 Haz 2020 / Yazar :
COVID-19 sonrası Beden Eğitimi

Dünyanın karşı karşıya kaldığı bu olağan dışı zamanı okullarımız ve öğrencilerimizden uzak geçirmenin biz öğretmenler için çok üzücü olduğunu biliyoruz.

Çocuk Pilates İle #evdeyizaktifiz

01 Nis 2020 / Yazar :
Çocuk Pilates İle #evdeyizaktifiz

Çocuklar, beden eğitimi derslerinden uzak kaldığınız için bir burukluk hissettiğinizi biliyoruz. Bizler de öğretmenleriniz olarak sizlerle ders yapmayı çok özledik. Birbirimizden ayrı kaldığımız bu günlerde Beden eğitimi öğretmeniniz Gamze Tanrıverdi sizler için evde rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizlerden oluşan Pilates dersleri hazırladı.

Bingo

01 Nis 2020 / Yazar :
Bingo

Erkin öğretmen evdeki atık malzemeler ve yaratıcılığını kullanarak keyifli bir oyun hazırlamış. Haydi siz de şimdi ayağa kalkın ve bu oyunu hazırlamaya başlayın.

Sağlıklı Yaşam Serisi

25 Mar 2020 / Yazar :
Sağlıklı Yaşam Serisi

Evlerinde kalmak durumda olan halkımızı özellikle de öğrencilerimizi fiziksel olarak aktif tutabilmek için çaba harcayan çok değerli beden eğitimi öğretmenlerimiz var. Bu bağlamda; ODTÜ GV Okulları, sağlıklı olmanın öneminin, daha iyi anlaşıldığı bu dönemde “ODTÜ KOLEJ Sağlıklı Yaşam Serisi” hazırlayarak öğrenciden, veliye, öğretmenden toplumun tüm paydaşlarını kapsayıcı bir iyilik hali yaratmayı amaçlıyor.

Evde Oynanabilecek Eğlenceli ve Aktif Oyunlar

Covid-19 salgınının ülkemizde yayılma hızını düşürmek, hastalıktan etkilenen insan sayısını azaltabilmek için evlerimizde kalmaya devam ediyoruz. Bu durum siz beden eğitimi öğretmenlerini öğrencilerinden fiziksel olarak ayırıyor olsa da öğrencilerinize ulaşmak, onların evde keyifli vakit geçirmelerini ve fiziksel olarak aktif olmalarını sağlamak için farklı yollar denediğinizi biliyoruz.

FITBOWL ile #evdeyizaktifiz

24 Mar 2020 / Yazar :
FITBOWL ile #evdeyizaktifiz
Erkin Ateş öğretmen daha önce beden eğitimi derslerinde öğrencilerine oynattığı oyunu ev ortamına uyarlamış. Oğlu Alaz da oyunu deneyip onaylamış :) Sizlere ve öğrencilerinize keyifli oyunlar.

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

Burada yapmış olduğunuz üyelik web sayfası üyeliği olup lütfen dernek üyeliği için Dernek Üyelik Sayfamızı ziyaret ediniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM

YUKARI