Evde Kalsak da Aktifiz

20 Mar 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının kontrol edilmesine destek olmak, sevdiklerimizin sağlığını korumak için sosyal mesafeyi koruduğumuz ve bu nedenle evde kaldığımız alışılmışın dışında günler yaşıyoruz. Aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip biz beden eğitimciler için bu günler belki de çok daha zor geçiyor.

Hepimiz orta şiddette fiziksel aktivitenin iyi bir bağışıklık sistemiyle yakından ilişkisi olduğu, düzenli fiziksel aktivitenin stres ve kaygı hissinin azalmasına yardım ettiğini çok iyi biliyoruz. Amerikan Spor Hekimleri Derneği Covid-19 salgını süresince fiziksel olarak aktif kalabilmek için bilimsel bilgiler içeren bir form hazırlamış, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Doç. Dr. Pınar Arpınar Avşar da Türkçe çevirisini yapmış. Bize de güncel bilgiler içeren bu formu siz beden eğitimcilerle paylaşmak kalıyor. Başta söylediğimiz gibi evde kalsak da aktifiz.

Forma ulaşmak için tıklayınız

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

Burada yapmış olduğunuz üyelik web sayfası üyeliği olup lütfen dernek üyeliği için Dernek Üyelik Sayfamızı ziyaret ediniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM

YUKARI