Hakkımızda

Derneğimiz 1953 yılında İstanbul'da “Beden Terbiyesi Öğretmenler Cemiyeti” adı altında kuruldu. 28.06.1974 gün ve 7-9737 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “TÜRKİYE” ismini kullanma yetkisiyle “Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği” adı altında çalışmalarını sürdürdü.

1977 yılında derneğin genel merkezi Ankara’ya, 1979 yılında tekrar İstanbul’a taşındı. Çalışan Beden Eğitimi öğretmenlerinin derneğe üye olabilmelerini sağlamak amacıyla 1990 yılında tüzük değişikliği yapılarak, spor kulübüne dönüştürülmüş ismi de “Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Spor Kulübü Derneği” olarak değiştirilmiştir.

2011 yılında yapılan genel kurulda tüzük tadili yapılarak derneğimizin adı “Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği TÜBED” olarak değiştirilmiştir.O tarihten bu yana dernek aynı isim altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türk sosyal bünyesinde spor düzenlemekle vazifeli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor yaptırmazlar. Esas olan bütün yaştaki Türkler için beden eğitimi ve terbiyesini sağlamaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

Burada yapmış olduğunuz üyelik web sayfası üyeliği olup lütfen dernek üyeliği için Dernek Üyelik Sayfamızı ziyaret ediniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM

YUKARI