Webiner

tubed-end

"Bir beden eğitimi ve spor dersi ünitesinin planlanma aşamasında, ölçme değerlendirme çalışmalarının sürdürülmesinde kullanılabilecek farklı çevrimiçi uygulamalar hakkında iyi örnek paylaşımları yapılacaktır. Aynı zamanda öğrencilerin ürettiği ürünlerin de kayda alınmasında farklı öneriler getirecek webinerin son kısmında soru cevap kısmı da yer alacaktır.” ir?

tubed-end

#TUBEDwebiner etkinlikler serisinde bu hafta Koruyucu Ruh Sağlığı ve Beden Eğitimi konusunu konuştuk. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Rodopman Arman'ın sunumu ve uygulamaya yönelik olarak aktardığı örnekler beden eğitimi öğretmenleri tarafından büyük ilgi gördü. 3 Kasım Salı 20.00’da geçekleşen etkinliğimizi kaçırdıysanız üzülmeyin.

tubed-end

6 Ekim 2020 Salı günü saat 20.00'de gerçekleşen #TUBEDwebiner etkinliğinde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan, 100 binin üzerinde öğretmeni buluşturan paylaşım platformu eTwinning projesini konuştuk. Bornova Mesleki Eğitim Merkezi'nde Beden Eğitimi öğretmeni ve eTwinning proje koordinatörü Nagehan Baykan Afşar'ın aktarımıyla, eTwinning projesinin tüm detayları katılımcılarımızla paylaşıldı.

tubed-end

Uzaktan eğitim sürecinde etkileşimin sınırlılığı öğretmen ve öğrencilerin en önemli sorunlardan biridir. Etkili kullanılabilecek bilişim teknolojileri araçları bu soruna farklı çözüm yolları sunabilir.

tubed-end

Ülkemizden Apple Distinguished Educators (ADE) seçilen Beden Eğitimi ve Spor öğretmeni Hakkı Özkarakaş ve Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni Kurtuluş Toptaş’ın liderlik yapacağı çalıştayda katılımcılar Beden Eğitimi ve Spor derslerinde öğretmen - öğrenci ve öğrenci - öğrenci arasındaki etkileşimi artırmaya yardımcı olacak etkili içerik geliştirme araçlarını deneyimleme ve derslerine aktarma konusunda uygulamalı çalışmalar yapacaklar.

#TUBEDwebiner serisi sona erdi

17 Haziran 2020 / Yazar :
tubed-end

10 Haziran 2020 tarihinde 'Disiplinlerarası Beden Eğitimi Uygulamaları' isimli sunumla başlayan, #TUBEDwebiner etkinlikler serisi, 12 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşen 'Beden Eğitimi ve Spor Okuryazarlığı' sunumuyla sona erdi.

Beden Eğitimi ve Spor Okuryazarlığı

12 Haziran 2020 Cuma | 21.00 / Yazar :
aysegul-webiner

#TUBEDwebiner serisinin bu sezonki son etkinliğinde çevrimiçi bilgi testleri ve resimler yoluyla 3. sınıf öğrencilerinin beden eğitimi, spor ve egzersiz kavramları arasındaki farkları keşfetmesini sağlayan Ayşegül Gamze Ceren öğretmen uygulaması hakkında bilgiler aktaracak.

arzu-webiner

Arzu Çubuk öğretmen, zengin bir tarih ve kültürel birikime sahip Ülkemizin yerelden evrensele ulaşan değerlerinin gelecek nesillere aktarılmasında halk oyunlarımızı nasıl etkin olarak kullandığını #TUBEDwebiner etkinliğinde anlatacak.

‘Özel Çocuklarla’ Beden Eğitimi ve Spor

3 Haziran 2020 Çarşamba | 21.00 / Yazar :
cavit-webiner

Eğitim sistemimiz içinde “özel” bir yere sahip olan “kaynaştırma eğitimi” öğretmenlerimizin ne yapmalıyım?

Adım Adım 19 Mayıs

19 Mayıs 2020 Salı | 16.00 / Yazar :
19-mayis-webiner

Atatürk'ü anmak günün anlam ve önemiyle ancak bu denli örtüşebilirdi. Gençleri hareketle bütünleştirdikleri Adım Adım 19 Mayıs projesini gelin bu eşsiz sürecin mimarı Evren Dağlaroğlu öğretmenimizden #TUBEDwebiner erkinliğinde dinleyelim.

Spor Eğitim Modeli (Bir Köy Okulu Örneği)

15 Mayıs 2020 Cuma | 21.00 / Yazar :
15-mayis-webiner

Yeni Zelanda’dan Amerika’ya İrlanda’dan Brezilya’ya dünyada en yaygın şekilde kullanılan beden eğitimine özgü model hangisidir diye sorulsa bir çoğumuz muhtemelen Spor Eğitim Modeli diye cevap veririz.

Proje Tabanlı Öğrenme (Game Academy Örneği)

11 Mayıs 2020 Pazartesi | 21.00 / Yazar :
11-mayis-webiner

Alper Korkmaz öğretmen, sahip olduğu özelliklerle geleneksel öğrenme yaklaşımlarından ayrılan "Proje Tabanlı Öğrenme" modelini beden eğitimi ve spor dersi kapsamında nasıl hayata geçirdiklerini Game Academy projesinde görev almış öğrencilerinin katılımıyla sizlerle.

Öğrenen Öğretmen

8 Mayıs 2020 Cuma | 21.00 / Yazar :
8-mayis-webiner

2019 yılında Beden Eğitiminde Mükemmellik Ödülü'ne layık görülen Erkin Ateş öğretmen kariyer boyu öğrenmenin önemini #TUBEDwebiner etkinliğinde konuşacak.

Uzaktan Eğitimi Yüz Yüze Eğitim Felsefesiyle Bütünleştirmek

6 Mayıs 2020 Çarşamba | 21.00 / Yazar :
6-mayis-webiner

#TUBEDwebiner serisinin bu haftaki ilk etkinliğindeki konuşmacısı Amerika Birleşik Devletleri, Columbus, OH kenti, Liberty Elementary School‘dan Zindelik (Wellness) öğretmeni Rob Smith olacak.

Beden Eğitimi Öğretmenliğinde Sporun Anlamı

1 Mayıs 2020 Cuma | 21.00 / Yazar :
#TÜBEDwebiner-bende-ogretmeni

1 Mayıs 2020 Cuma | 21.00

#TUBEDwebinerserisinin sıradaki etkinliğinde Ezgi öğretmen, Beden Eğitimi Öğretmenliğinde sporun anlamını tartışarak, sporu eğitimle yüceltmeye yönelik bakış açısını ortaya koyacak.

#TÜBEDwebiner Sunucularını Bekliyor

22 Nisan 2020 Çarşamba | 20.00

#TÜBEDwebiner serisinin dördüncü etkinliğinde konuğumuz Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde bir ilkokulda beden eğitimi öğretmenliği yapan Ben Landers olacak. Kendisi aramıza çok uzaklardan katılıyor olsa da ele aldığı konunun ülkemiz Beden Eğitimcilerinin ilgisini çekeceğine yürekten inanıyoruz.

#TÜBEDwebiner Sunucularını Bekliyor

İlk Yıllar Programı (PYP) disiplinlerüstü tema bağlantılarının yanında interdisipliner uygulamalarla öğrenen özelliklerine göre sorgulamanın planlanmasını, öğrenen topluluğuna aktarılmasını ve ölçülmesini amaçlayarak öğrencilerde derinlemesine kavramsal anlayışın geliştirilmesine katkı sağlar.

e-portfolyo

15 Nisan 2020 Çarşamba | 20.00

Coronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde de eğitim-öğretim uzaktan devam ediyor. Uzunca süredir bilişim teknolojileriyle bütünleşik programlar geliştiren okullar bu sürece biraz daha hazırlıklı girerken, önemli bir kesim uzaktan eğitim kavramının altında yer alan ifadeleri henüz keşfetmeye çalışıyor.

#TÜBEDwebiner Sunucularını Bekliyor

Eğer siz de okulunuzda hayata geçirdiğiniz iyi bir uygulamanız olduğunu düşünüyorsanız ya da yepyeni bir mesleki bilgiyi meslektaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken birkaç soruyu cevaplayarak başvuru formunu doldurmak.

disiplinlerarası-beden-egitimi

Uluslararası Bakolorya'nın (IB) İlk Yıllar Programı (PYP), öğrencilerin yaşam boyu öğrenme serüveninde değer veren, umursayan, aktif katılımcılar olması için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Disiplinlerarası bir kavramsal çerçeveye sahip PYP, gerçek yaşamı yansıtan öğrenme görevleriyle öğrencileri kendi öğrenmelerinin sorumluluklarını alan, sorgulayıcı, araştırmacı bir bakış açısıyla çevresine duyarlı bireyler olabilmeleri için gerekli beceriler ve yetkinliklerle donatmayı hedefler.

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

Burada yapmış olduğunuz üyelik web sayfası üyeliği olup lütfen dernek üyeliği için Dernek Üyelik Sayfamızı ziyaret ediniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM

YUKARI